poniedziałek, 22 października 2012

Kuchnia+ food film fest   Zdecydowanie telewizyjna pogoda zrobiła się za oknem. To chyba dobra okazja, żeby zaplanować najbliższy weekend. Szkoda, że to o czym napiszę dotyczy tylko Poznania, Warszawy i Gdyni.
   A pretekstem do powstania tego posta jest oczywiście czwarta edycja Kuchnia+ food film fest. Tym razem odbywa się już w trzech miastach wspomnianych wyżej. Ciągle nie ma jednak na tej liście łódzkiego kina Polonia, co dziwi zwłaszcza w kontekście faktu, że warszawska Kultura jest (dla niewtajemniczonych, oba kina prowadzi Stowarzyszenie Filmowców Polskich, więc skoro da się w Kulturze to powinno się również dać w Polonii)... Innymi słowy, my będziemy musieli się w tym roku obejść smakiem.
   Wszyscy warszawscy, poznańscy i trójmiejscy koneserzy dobrego jedzenia i ciekawego pokazywania go, powinni ten weekend sobie zarezerwować. Festiwal będzie trwał całe trzy dni (od piątku 26 października do niedzieli 28 października). Da się tam zobaczyć większość najciekawszych produkcji pokazywanych w kanale Kuchnia+, który - jak sądzę - większość z Was ogląda. 
   Ale żeby uczta nie była wyłącznie ucztą dla oka, będzie można również spróbować prawdziwych potraw. To jest, szczerze mówiąc, element, w którym najchętniej bym uczestniczył :) Otóż w sobotę, po projekcji filmu Niebo w gębie, we wszystkich trzech miastach będzie miała miejsce kolacja filmowa. W każdym przygotowywać ją będzie ktoś znany z anteny Kuchnnia+, lub ekspert w swojej dziedzinie (w Warszawie Robert Trzópek, w Poznaniu Tomasz Jakubiak a w Gdyni Adam Chrząstowski). Według mnie najciekawiej wygląda menu poznańskie (zresztą te zapiekane bagietki w kozim serze i konfiturze jabłkowej, pewnie lada moment trafią na naszego bloga, bo przepis absolutnie urzekający),  ale w pozostałych miastach na pewno będzie równie interesująco. 
   Dla tych, którzy wytrwali, czytając ten teks aż do tego miejsca, na deser jest prezent. Przy okazji promocji tego wydarzenia, organizator rozpisał całkiem ciekawy konkurs. Niewielkim nakładem sił i środków, można wygrać interesujące nagrody. 

Tomasz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz